Rekolekcje 2021

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W imieniu Ojców i braci Paulinów pragnę bardzo serdecznie zaprosić na doroczne rekolekcje Wspólnoty Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”. Odbędą się one w dniach 15-17.10.…

Świadectwo Ewy

Chciałam podzielić się świadectwem otrzymanych łask od Maryi Jasnogórskiej. Chodzę na piesze pielgrzymki na Jasną Górę od dziecka, po ślubie uczęszczaliśmy na nie wraz z mężem. Naszą intencją był cud potomstwa…

Aplikacja Diament z Korony

Informujemy, że działanie aplikacji Diament z Korony zostaje wstrzymane i myśli maryjne nie będą już do niej przesyłane.

Rekolekcje Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W imieniu Ojców i braci Paulinów pragnę bardzo serdecznie zaprosić na doroczne rekolekcje Wspólnoty Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”. Odbędą się one w dniach 16-18.10.2020…

zobacz więcej…

Chrzest a oddanie Matce Bożej

·rekolekcje · opublikowano:27 czerwca 2019

Sesja ‘Dłonie Maryi! Chrzest a oddanie Matce Bożej’ odbyła się w niedzielę, 10 kwietnia na Jasnej Górze. Konferencja wpisuje się w obchody roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz 50 lat po oddaniu Polski Matce Najświętszej (Akt Milenijny). Celem spotkania było przypomnienie roli Matki Bożej jako szczególnej patronki naszej Ojczyzny i znaczenia zawierzenia Maryi w wymiarze narodowym.

Jasnogórskie spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Po Mszy św. w Kaplicy Różańcowej odbyła się konferencja, podczas której głos zabrali: Stanisława Nowicka, Instytut Prymasa Wyszyńskiego; ks. prof. Janusz Królikowski, Dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII Sekcja w Tarnowie oraz o. Stanisław Jarosz, paulin, Kustosz Obrazu Nawiedzenia. Panel dyskusyjny poprowadził o. dr Michał Legan, paulin, Kierownik Katedry Teologii Mediów UPJPII.

Organizatorem Sesji byli: Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Bractwo NMP Królowej Korony Polski.

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKIE CENTRUM MODLITWY ZAWIERZENIA


Klasztor oo. Paulinów Jasna Góra
ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa

e-mail: dar-modlitwy@centrumzawierzenia.jasnagora.pl
ratunek@ratunek.jasnagora.pl
tel. 34 377-74-27

nr konta: 48 1600 1097 0002 3405 5050 0155
BNP Paribas Bank Polska S.A., Oddział I Częstochowa
Poland SWIFT (BIC): PPAB PLPK