Co to znaczy żyć Ewangelią?

Rozważania o. Adama Czuszela, paulina na 300-lecie koronacji Obrazu MB Częstochowskiej pt. „Korona Maryi: co to znaczy żyć Ewangelią?”

Kard. Wojtyła – Komentarz do Aktu Milenijnego

MOTYWY I RACJE W tych słowach zdaje się wyrażać szczególny motyw całego Aktu. Nie jest on sprzeczny z motywem chwały i uwielbienia. Wyraża się w nim nade wszystko afirmacja owego dobra, jakie stanowi wiara („skarb…

Zapiski więzienne o Ślubach Jasnogórskich

„Dzień Ślubów Narodu na Jasnej Górze. Teraz wiem prawdziwie, że jestem Twoim, Królowo świata i Królowo Polski, niewolnikiem. Bo dziś, w dniu wielkiego święta Narodu katolickiego, każdy, kto tylko zapragnie,…

Trzydziestodniowe przygotowanie do oddania Matce Bożej

Początkiem oddania się Bogu jest uznanie prawa, jakie ma On do człowieka. Im lepiej uświadomimy sobie prawo najwyższej miłości, jakie ma do nas Bóg, tym szybciej przejdziemy do realizacji naszego oddania się Bogu…

zobacz więcej…

Chrzest a oddanie Matce Bożej

· rekolekcje · opublikowano: 27 czerwca 2019

Sesja ‘Dłonie Maryi! Chrzest a oddanie Matce Bożej’ odbyła się w niedzielę, 10 kwietnia na Jasnej Górze. Konferencja wpisuje się w obchody roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz 50 lat po oddaniu Polski Matce Najświętszej (Akt Milenijny). Celem spotkania było przypomnienie roli Matki Bożej jako szczególnej patronki naszej Ojczyzny i znaczenia zawierzenia Maryi w wymiarze narodowym.

Jasnogórskie spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Po Mszy św. w Kaplicy Różańcowej odbyła się konferencja, podczas której głos zabrali: Stanisława Nowicka, Instytut Prymasa Wyszyńskiego; ks. prof. Janusz Królikowski, Dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII Sekcja w Tarnowie oraz o. Stanisław Jarosz, paulin, Kustosz Obrazu Nawiedzenia. Panel dyskusyjny poprowadził o. dr Michał Legan, paulin, Kierownik Katedry Teologii Mediów UPJPII.

Organizatorem Sesji byli: Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Bractwo NMP Królowej Korony Polski.

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKIE CENTRUM MODLITWY ZAWIERZENIA


Klasztor oo. Paulinów Jasna Góra
ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa

e-mail: dar-modlitwy@centrumzawierzenia.jasnagora.pl
ratunek@ratunek.jasnagora.pl
tel. 34 377-74-27

nr konta: 48 1600 1097 0002 3405 5050 0155
BNP Paribas Bank Polska S.A., Oddział I Częstochowa
Poland SWIFT (BIC): PPAB PLPK