email: dar-modlitwy@jasnagora.pl | tel. 34 37 77 427

Parafialne Księgi Oddania Matce Bożej

Mówimy – jeszcze raz rozważ i nie tylko rozważ – odnajdź w tym swoje miejsce. Bo jest w tym Akcie Oddania miejsce dla każdego, miejsce, które musisz wypełnić twoim życiem. Jesteś biskupem – życiem biskupim, jesteś kapłanem – życiem kapłańskim, jesteś ojcem rodziny – życiem rodzicielskium, jesteś matką rodziny… Znajdź swoje miejsce! (…) Akt Milenijny nie jest aktem przeszłościowym, jest skierowany ku przyszłości. Jest jakimś wielkim zarysem wychowania całego narodu, każdego i wszystkich, bo rodzi się z tajemnicy Odkupienia, a Odkupienie jest Odkupieniem każdego i wszystkich. Jest to więc ten Akt, w którym każdy musi odnaleźć swoje miejsce. Jasna Góra, 3 maja 1978 r.

Kard. Karol Wojtyła

W tym dziale – kliknij i zobacz:


W Jasnogórskim Centrum Modlitwy Zawierzenia znajdują się Parafialne Księgi Oddania Matce Bożej, które zawierają wpisy wiernych wraz z ich duszpasterzami oddającymi się w matczyne ręce Maryi. Każda polska parafia posiada swoją Księgę oddania Matce Bożej lub może ją posiadać. Pielgrzymi oddają się Matce Najświętszej poświadczając to swoim wpisem w Księgę Zawierzenia.

Historia - Kliknij i poznaj historię Parafialnych Ksiąg Oddania Matce Bożej.
Parafialne Księgi Oddania Matce Bożej dziś – realizacja milenijnego Aktu oddania Polski

N11A4081 Pielgrzymi przybywający na Jasną Górę zawierzają swoje życie Maryi – oddają się Jej w macierzyńską niewolę miłościj, poświadczając to swoimi wpisami. Jasna Góra jest miejscem naznaczonym zawierzeniem Maryi. Oddajemy się Matce Bożej, ponieważ wierzymy i ufamy, że nasze życie w Jej rękach będzie bezpieczne. Drogi Pielgrzymi, i Ty możesz oddać siebie i swoje życie w ręce Maryi, wpisując się do Parafialnej Księgi Oddania Matce Bożej. Możesz to zrobić osobiście, listownie lub mailowo. Umieścimy Twoje zawierzenie w Księdze Twojej parafii.

Zapraszamy Cię, Drogi Pielgrzymi, abyś zawierzył swoje życie w Matczyne ręce Maryi. W trudnościach życia i chwilach trudnego zmagania – jak mówił Kard. Karol Wojtyła na Jasnej Górze – przychodzimy do Maryi podzielić się odpowiedzialnością za życie swoje i innych. Zbyt trudne jest nasze zmaganie, abyśmy dźwigali życie sami. Dlatego też oddajemy je w ręce Maryi.

Jasna Góra jest miejscem naznaczonym zawierzeniem Maryi. Oddajemy się Jej, ponieważ wierzymy i ufamy Jej, że nasze życie w Jej rękach będzie bezpieczne.


Wpisz się do Parafialnej
Księgi
Oddania Matce Bożej

Wpisując się do Parafialnej Księgi Oddania Matce Bożej możesz oddać swoje życie Maryi. Możesz to zrobić osobiście, listownie lub mailowo. Umieścimy Twoje zawierzenie w Księdze Twojej Parafii.

Jeżeli Twoja parafia jeszcze nie posiada Księgi Oddania – załóżcie ją, prosząc o to Księdza Proboszcza.

Odpowiadając na Twoje zawierzenie, prześlemy Ci dyplom z aktem oddania Matce Najświętszej, który będzie pamiątką i dokumentem Twojego oddania. Zachowaj go jako znak Twojej przynależności do Maryi. Pamiętaj również o rocznicy Twojego zawierzenia. Maryja jest wierna zobowiązaniom, jakie przyjęła względem nas!

KLIKNIJ I ZOBACZ DYPLOM


Przygotuj się do oddania Matce Bożej – ZOBACZ:

Nie można podejmować bardzo ważnych, życiowych decyzji bez odpowiedniego przygotowania. Poniżej znajdziesz dwa wspaniałe teksty, które Ci w tym pomogą.

Sam dzień oddania Matce Bożej niech będzie dla Ciebie wielkim świętem. Możesz wybrać np. jakieś święto maryjne. Podczas Eucharystii, po Komunii św. w skrytości oddaj się Maryi. Zachęcamy również, aby dokonać takiego wpisu do Księgi Oddania Matce Bożej na Jasnej Górze.


Internetowa Księga oddania Matce Bożej

Wpisując adres do korespondencji podaj również swoją diecezję i parafię.

Imię i nazwisko
E-mail
Adres do korespondencji
Wiadomość
[recaptcha]

Nowe egzemplarze Parafialnych Ksiąg Oddania Matce Bożej 
dostępne są  w Jasnogórskim Centrum Modlitwy Zawierzenia. 
ul. o. A. Kordeckiego 2 42-225 
Częstochowa 
tel. 34-3-777-427 
e-mail: dar-modlitwy@jasnagora.pl
KLIKNIJ  i sprawdź, czy Twoja parafia posiada Księgę Oddania Matce Bożej

Log In or Create an account