Rekolekcje 2021

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W imieniu Ojców i braci Paulinów pragnę bardzo serdecznie zaprosić na doroczne rekolekcje Wspólnoty Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”. Odbędą się one w dniach 15-17.10.…

Świadectwo Ewy

Chciałam podzielić się świadectwem otrzymanych łask od Maryi Jasnogórskiej. Chodzę na piesze pielgrzymki na Jasną Górę od dziecka, po ślubie uczęszczaliśmy na nie wraz z mężem. Naszą intencją był cud potomstwa…

Aplikacja Diament z Korony

Informujemy, że działanie aplikacji Diament z Korony zostaje wstrzymane i myśli maryjne nie będą już do niej przesyłane.

Rekolekcje Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W imieniu Ojców i braci Paulinów pragnę bardzo serdecznie zaprosić na doroczne rekolekcje Wspólnoty Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”. Odbędą się one w dniach 16-18.10.2020…

zobacz więcej…

Droga duchowego ubóstwa

·aktualności · opublikowano:15 listopada 2015

Rekolekcje „Z Maryją ratuj człowieka” na Jasnej Górze odbyły się w dniach 13-15 listopada, piątek-niedziela. Dzieło modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” działa przy Jasnej Górze od ponad 10 lat i gromadzi osoby z kraju i zagranicy, które każdego dnia modlą się w intencji tych, których życie wieczne jest zagrożone.

„Dzieło Modlitwy ‘Z Maryją ratuj człowieka’ to modlitwa w intencji tych, których zbawienie jest zagrożone, o których Bóg wie, że ich zbawienie jest zagrożone. Modlimy się w intencji osób znanych Bogu – tłumaczy o. Tomasz Tlałka, odpowiedzialny za Dzieło – Trochę to funkcjonuje jak duchowa adopcja dziecka poczętego, lecz bezterminowo, też bez przyrzeczeń. Jak długo Duch Święty pobudza nasze serca do modlitwy, tak się modlimy, a wiele osób już bardzo długo się modli, jest aniołem dla tego człowieka wybranego przez Boga, którego Bóg zna. Aby pomóc mu otworzyć się na dar zbawienia, bo cóż nam z daru życia, jak nie będziemy żyć wiecznie”.

Tegoroczne rekolekcje prowadzi o. Samuel Karwacki, paulin, wieloletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów na Skałce w Krakowie oraz magister nowicjatu paulińskiego Leśniowie.

„Wspólnota Modlitwy ‘Z Maryją ratuj człowieka’ zgromadziła się na swoich dorocznych rekolekcjach. Organizujemy już je po raz trzeci na Jasnej Górze, w Kaplicy Różańcowej – wyjaśnia o. Tomasz Tlałka – Promocja Dzieła idzie przez taką oddolną inicjatywę wszystkich członków Dzieła ‘Z Maryją ratuj człowieka’, przez ewangelizację, którą prowadzi podczas peregrynacji Obrazu Matki Bożej po diecezjach, parafiach, z Obrazem Nawiedzenia o. Stanisław Jarosz (…), również przez Internet, przez akcję ewangelizacyjną, jaką mieliśmy z Tygodnikiem ‘Niedziela’, wydając płytę z konferencjami o. Augustyna Pelanowskiego, zatytułowaną ‘Ratunek’, konferencje o modlitwie wstawienniczej.

o. Stanisław Tomoń
BPJG

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKIE CENTRUM MODLITWY ZAWIERZENIA


Klasztor oo. Paulinów Jasna Góra
ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa

e-mail: dar-modlitwy@centrumzawierzenia.jasnagora.pl
ratunek@ratunek.jasnagora.pl
tel. 34 377-74-27

nr konta: 48 1600 1097 0002 3405 5050 0155
BNP Paribas Bank Polska S.A., Oddział I Częstochowa
Poland SWIFT (BIC): PPAB PLPK